بنزین

بنزین و دیزل از نفت خام تهیه می شود ، که از اعماق زمین به دست می آید. نفت خام برای ساختن بنزین تصفیه می شود (در آمریکا به بنزین یا دیزل معروف است) .

اکثر وسایل حمل و نقل از بنزین یا دیزل استفاده می کنند تا موتورهای خود را به کار گیرند – از نمونه آن ها میتوان به چمن زنها ، اتومبیل ها ، اتوبوس ها و موتور سیکلت ها تا کشتی ها و هواپیماهای بزرگ اشاره کرد.

انرژی شیمیایی موتور از طریق لوله اگزوز به عنوان دود اگزوز رها می کند. متأسفانه بسیاری از این دودها برای ما ، حیوانات و محیط زیست مضر است.

 چه نوع بنزینی را بیشتر استفاده کنیم؟

با توجه به اين‌كه اکثر وسایل حمل و نقل موجود در ایران بر مبناي بنزين سوپر (بنزین اكتان 95 ) طراحي شده‌اند، بنابراين استفاده از بنزين با اكتان بالا بهتر است و استفاده از بنزين معمولي ( بنزین با اكتان 87) در دراز مدت خسارات جبران ناپذيري به موتور خودرو وارد مي‌نمايد.

اگر مي‌خواهيد از بنزين معمولي استفاده كنيد بهتر است كه به ازاي هر 3000 كيلومتر از محلول پاك‌كننده انژكتور استفاده كنيد تا هميشه سوزن‌هاي انژكتور خودروي شما تميز باشد.

چگونه بنزین سوپر را از بنزین معمولی تشخیص دهیم؟

روش های تشخیص بنزین سوپر از بنزین معمولی، بسیار زیاد است اولین روش تشخیص این تفاوت، رنگ بنزین سوپر معمولا به صورت سفید و یا متمایل به سبز است ولی بنزین معمولی طیف رنگی بین صورتی و قرمز دارد.

یكی دیگر از روش های تشخیص بنزین سوپر از بنزین معمولی میزان جهش آن است: بنزین سوپر با بالا بودن جهش و پریدگی آن نسبت به بنزین معمولی برای استفاده در خودرو بهتر است. برای اطمینان حاصل کردن از اینکه بنزین سوپر چقدر خلوص دارد و اینکه آیا با آب ترکیب شده است یا خیر با یک امتحان ساده پاسخ بدست میاید: کافیست چند قطره از بنزین را روی یک ورق کاغذ بریزید ، اگر اثری از آن روی کاغذ نماند یعنی آب با آن مخلوط نشده است ولی در صورتی که کاغذ چروک شود ، بنزین با آب ترکیب شده است.

از طرف دیگر بنزین سوپر و معمولی بوی متفاوتی از یکدیگر دارند و این را نیز میتوان یکی از روش های تشخیص تفاوت این دو بنزین نام برد.

تفاوت گاز‌های خارج شده از باك خودرو در هنگام سوخت‌گیری هم از نكات مهم در شناسایی فرآورده‌ها می باشد. با توجه به این كه هنگام سوخت‌گیری و قرار گرفتن نازل در باك خودرو، فرآورده مورد نظر قابل مشاهده نیست، گاز خارج شده می‌تواند راه مناسبی برای تشخیص نوع بنزین باشد.

به این منظور اگر گاز خارج شده از باك خشك بود بنزین سوپر، اگر چرب بود بنزین معمولی و اگر بسیار بدبو بود گازوییل است. برای تشخیص بنزین از گازوئیل نیز در صورت باقی ماندن گاز بنزین روی دست، در ابتدا لكه باقی نمی‌ماند، اما بعد از مدتی در صورت پاك نشدن، به لكه‌ای سفید تبدیل می‌شود كه این نشانه بنزین است.

بنزین

  • محصول: بنزین ترکمنستان
  • بسته بندی: فله
  • قیمت: قابل مذاکره
  • شرایط پرداخت: قابل مذاکره
  • شرایط تحویل: فوب
  • حداقل حجم سفارش: 1000 تن
  • اصلیت: ترکمنستان
FigureDescription of indexNo
-10Pour point, °C, not higher than1
62Flash point in close cup, °C, not less than2
0.35Mass portion of sulfur, in %, not more than3
0.005Ash content, % not more than4
noPresence of mechanical impurities5
noWater content6
915Density 20°C, kg/m³, not higher than7

 

برای سفارش محصول کلیک کنید
WhatsApp
Start a conversation
We usually respond within minutes